Strona główna
Uczelnie
Szkolenia
Wsparcie HR
Pierwszy dzień w nowej
pracy dzięki pracatobie.pl


Teraz Ty znajdź pracę w swojej branży,
na stanowisku lub w swoim mieścieZnajdź ofertę pracy
Znajdź ofertę pracy


Rynek pracy i biznes

Rozwój zawodowy i osobisty


Noworoczne postanowienie poprawy... swojego życiorysu

        Nie mówimy tu oczywiście o zmianach w życiorysie związanych z osobistymi przeżyciami, a o życiorysie dotyczącym sfery zawodowej - czyli Curriculum Vitae. Obok wymaganego czasami listu motywacyjnego, CV jest pierwszym spotkaniem potencjalnego pracodawcy z naszą osobą. Warto przyłożyć się do stworzenia tego dokumentu, który zachęcić ma czytającą go osobę do wybrania, w procesie selekcji osób zapraszanych na rozmowę kwalifikacyjną, także nas. W jaki sposób stworzyć CV, które sprawi, że tak się stanie?

Na początek warto podkreślić jedną istotną zasadę, przygotowywany dokument powinien być odpowiednio dostosowany do miejsca, w które je wysyłamy. Chodzi tu zarówno o specyfikę branży, jak i konkretną firmę, do której aplikujemy. Jeśli szukamy pracy na przykład w agencji reklamowej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby CV nieco ubarwić, na przykład przedstawiając je w graficznej, oryginalnej postaci,jednak wysłanie takiego dokumentu do firmy z branży finansów już z pozytywnym odbiorem raczej się nie spotka. Nawet jeżeli przedsiębiorstwa, którym przedstawiamy swoją kandydaturę są do siebie podobne, przed wysłaniem aplikacji należy dobrze przyjrzeć się załączanemu dokumentowi i wprowadzić odpowiednie zmiany. Nierzadko zdarza się, że jednego pliku nie można wysłać do każdej firmy, do której się zgłaszamy.

Pracodawcy doceniają osoby, które posiadają już doświadczenie w pracy, a także zdolności potrzebne w danym zawodzie poparte jakimś certyfikatem, dlatego pisząc swój życiorys nie można pomijać tych jego części. Dodatkowo należy pamiętać, aby opisać na czym polegała wykonywana przez nas praca – samo podanie stanowiska często nie wystarcza rekruterom, chcą mieć oni pewność, że wybrana przez nich osoba posiada odpowiednie doświadczenie i umiejętności na dane stanowisko.

Co jednak zrobić w przypadku kiedy nie mamy się czym pochwalić w części związanej z doświadczeniem zawodowym i odbytymi kursami? Na pewno nie można kłamać - poświadczenie nieprawdy w Curriculum Vitae może dać nam szansę w postaci zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, jednak zapewne na tym etapie się skończy, gdyż doświadczona osoba rekrutująca potrafi wybadać czy kandydat rzeczywiście posiada przedstawione w życiorysie umiejętności. Rozwiązaniem jest zdobycie tego doświadczenia i rozwój potrzebnych umiejętności. Jednak w jaki sposób to zrobić, skoro każdy szuka „studenta z 10 letnim doświadczeniem”?

            Z pomocą przychodzi tu portal inCLICK.pl, stanowiący platformę pracy zdalnej dla studentów i uczniów, w wieku 16 - 26 lat. Jedynym wymaganym przy"rekrutacji" dokumentem jest ważna legitymacja szkolna lub studencka,jej przesłanie otwiera drzwi do serwisu umożliwiającego zdobywanie doświadczenia, nowej wiedzy i zdolności oraz zarabiania.  Na inCLICK.pl codziennie pojawiają się nowe zlecenia od firm z całej Polski, podzielone na różne kategorie, zarejestrowani w serwisie Użytkownicy przeglądają listę zadań, a gdy któreś ich zainteresuje zgłaszają chęć jego wykonania i zabierają się do pracy. Wśród pojawiających się na stronie zadań szczególnie warto zwrócić uwagę na te związane z przygotowywaniem contentu dla firm (m. in. pisanie artykułów, prace graficzne,tworzenie materiałów wideo), wspieraniem sprzedaży (m. in. tworzenie baz danych, udział w badaniach rynkowych, pozyskiwanie leadów), czy wspieraniem działań promocyjnych (m. in. działania w social media). Dzięki wykonywaniu zadań Użytkownicy zarabiają, ale także zdobywają doświadczenie i uczą się nowych umiejętności, które zawrzeć będą mogli później w CV, a w końcu wykorzystać w nowej pracy. inCLICK.pl jest doskonałym rozwiązaniem dla osób,które nie miały okazji zdobyć jeszcze doświadczenia zawodowego, a także dla tych, które po prostu pragną niektóre pozyskane umiejętności rozwinąć.

            Nie samą pracą człowiek żyje, wiedzą o tym również rekruterzy, dlatego warto poświęcić trochę czasu także na przygotowanie tej części dokumentu. To właśnie nasze hobby sporo o nas mówią, w zależności od stanowiska, mile widziane są różne zainteresowania, dlatego też warto zastanowić się, które z nich zawrzeć w CV.

            Nadszedł nowy rok, warto więc wziąć się za siebie i swoje CV! Jeśli studia nie pozwalają Ci na etat lub w wykonywanej przez siebie pracy nie zdobywasz potrzebnych umiejętności i wiedzy, już dziś zobacz co do zaoferowania ma Ci portal inCLICK.pl. Rejestracja to tylko chwila, a zdobyte umiejętności zachowasz na całe życie. Na koniec jeszcze jedna rada dotycząca CV – pamiętajcie, aby dokładnie sprawdzić swoje dane teleadresowe, bo przez mały błąd wymarzona praca może przejść Wam koło nosa ;)

Sławomir Korbik

Specjalista ds. Marketingu

inCLICK.pl


Współpracujemy z ...
Regulamin portalu | Kontakt | Copyright 2011 Pracatobie.pl