Strona główna
Uczelnie
Szkolenia
Wsparcie HR
Pierwszy dzień w nowej
pracy dzięki pracatobie.pl


Teraz Ty znajdź pracę w swojej branży,
na stanowisku lub w swoim mieścieZnajdź ofertę pracy
Znajdź ofertę pracy


Rynek pracy i biznes

Rozwój zawodowy i osobisty


Staż w czasie studiów. Czy to możliwe?

Przeglądając oferty pracy często spostrzegamy, że jednym z wymogów przyjęcia jest posiadanie doświadczenia zawodowego. Studentom ciężko jest spełnić to oczekiwanie, szczególnie podczas dziennego trybu studiowania, gdzie problem stanowi duża ilość zajęć i ograniczona dostępność. Rozwiązaniem może być wakacyjny staż lub praktyka – chodź, może być to utrudnione bo, ilość zainteresowanych osób tą formą rozwoju jest spora. Podejmowanie stażu, w oczach pracodawcy, świadczy o samodzielności studenta i poważnym podejściu do kariery zawodowej. Jest to też szansa do nawiązania kontaktów z przedstawicielami branżowych przedsiębiorstw.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, to uczelnia kształcąca od 14 lat specjalistów zgodnie z wymogami pracodawców. Aby dać swoim studentom szansę odnalezienia się na rynku pracy utworzono studia dualne.

Studia dualne to nowa forma edukacji prowadzona w ramach studiów I stopnia stacjonarnych na kierunku logistyka i transport. Studia dualne mają charakter praktyczny, łączą jednocześnie zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Studenci są przygotowani teoretycznie dzięki czemu mogą odnaleźć się w branży w praktyce. Poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą, możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem firmy, jej oczekiwaniami, zdobywają bardzo cenne doświadczenie już w trakcie studiów. Uczelnia w porozumieniu z firmami partnerskimi dostosowuje program nauczania, tak aby zarówno teoria jak i praktyka realizowane były zgodnie z kierunkiem kształcenia. Założeniem studiów dualnych jest wynagrodzenie za staż dla minimum 30 najlepszych studentów, które w pełni pokrywa wysokość czesnego. Staże rozpoczną się na II roku studiów i trwają przez cały okres nauki.

WYKSZTAŁCENIE + DOŚWIADCZENIE = STUDIA DUALNE

Odbywanie staży studenckich to istotny element rozwoju zawodowego. Niosą za sobą szereg korzyści m.in. zdobycie kontaktów branżowych, budowanie CV, a także sprawdzenie swoich umiejętności. Warto korzystać z możliwości odbycia stażu, pomaga to skonfrontować teorię z praktyką, a także umożliwia otwarcie wielu furtek w karierze zawodowej. 


Współpracujemy z ...
Regulamin portalu | Kontakt | Copyright 2011 Pracatobie.pl