Strona główna
Uczelnie
Szkolenia
Wsparcie HR
Pierwszy dzień w nowej
pracy dzięki pracatobie.pl


Teraz Ty znajdź pracę w swojej branży,
na stanowisku lub w swoim mieścieZnajdź ofertę pracy
Znajdź ofertę pracy


Rynek pracy i biznes

Rozwój zawodowy i osobisty


Otwarte koło i… nowe możliwości! MWSLiT we Wrocławiu

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu już od 2001 roku jest częścią społeczności akademickiej we Wrocławiu, a jej działalność wychodzi daleko poza granice: Wrocławia oraz Polski. W 2003 roku Uczelnia została uhonorowana nagrodą premiera Francji: Jeana-Pierre’a Raffarina za najlepszy projekt edukacyjny w wymiarze europejskim, wśród 92 złożonych projektów z całego świata. Charakterystyczne dla uczelni jest to, że wciąż prężnie się rozwija idąc z „duchem czasu”! Uczelnia odpowiada na potrzeby studentów tworząc nowe kierunki studiów, a system kształcenia dostosowuje do realnych potrzeb rynku pracy. Współcześnie od młodych ludzi oczekuje się nie tylko wykształcenia, ale i doświadczenia zawodowego – dlatego MWSLiT we Wrocławiu proponuje studia dualne, gdzie przez 3 dni będziesz uczęszczał na zajęcia akademickie, a 2 dni poświęcisz na rozwój podczas stażu.

 

Inną ciekawą formą rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń jest aktywny udział w życiu uczelni np. poprzez należenie do studenckiego koła naukowego Logistiqua – jest to grupa pasjonatów logistyki podejmująca się innowacyjnych działań. Należeć do Logistiqua to znaczy chcieć czegoś więcej i mieć miejsce, gdzie można wykazać się kreatywnością. Wyzwaniem dla grupy studentów z koła naukowego Logistiqua będzie zorganizowanie Konferencji MOD-LOG. Sukces pierwszej edycji tego wydarzenia zmobilizował studentów do kontynuowania przedsięwzięcia. Wymiana doświadczeń branży TSL, prezentacja nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w logistyce oraz, dla organizatorów, zdobycie nowych umiejętności to kluczowe korzyści z organizacji tej konferencji. Zaplanowano również przyjęcie do grona Logistiqua nowego towarzysza –będzie nim Dron! Bezzałogowy statek powietrzny to nowy wymiar logistyki – mierzenie czasów przelotu, jego wytrzymałość oraz ciężkość towarów jakie można tą metodą transportować, to początek współpracy. Dron potrzebuje osoby, która nim pokieruje, odwdzięczy się fotografią z lotu ptaka. W roku akademickim 2014/2015 zaplanowano udział w konkursie i wspaniałej zabawie: „Zjazd na byle czym”. Jest jeszcze czas by przedstawić swoje pomysły i rozpocząć współprace nad projektem.

 

Studenci MWSLiT we Wrocławiu mogą w każdej chwili dołączyć do inspirującego koła naukowego Logistiqua i wszechstronnie się rozwijać. Członkowie koła naukowego bawią się, tworzą, organizują konferencje, odkrywają i pracują z nowościami technologicznymi m.in. z Dronem! Granicami jest tylko kreatywność i wyobraźnia. A co ważne, grupa jest otwarta na nowych pasjonatów logistyki i czeka właśnie na Ciebie!

 

www.mwsl.eu

 


Współpracujemy z ...
Regulamin portalu | Kontakt | Copyright 2011 Pracatobie.pl